Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Збори учасників Tempus-проекту ЄС «Створення мережі міжуніверситетських Start-Up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів» (SUCSID) в м. Лісабон (Португалія)

24 - 28 червня 2013 в Університеті менеджменту (Instituto Superior de Gestao) міста Лісабона (Португалія) відбулися чергові збори членів консорціуму проекту SUCSID («Створення мережі міжуніверситетських Start-Up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів»), що фінансується Європейським Союзом в межах програми Tempus IV.

Зустріч була присвячена обговоренню ключових питань заснування та просування Start-Up центрів, які будуть створені в Україні, Білорусі та Молдові. У ході зустрічі обговорювалися пропозиції університетів щодо моделей функціонування міжуніверситетських Start-Up центрів, було розглянуто питання організації взаємодії Start-Up центрів та створення загального електронного навчального середовища. Крім того, було узагальнено досвід європейських партнерів щодо розвитку та підтримки молодіжного підприємництва.

У зборах взяли участь 12 представників університетів України, Білорусі і Молдови, що входять в консорціум SUCSID.

Учасники зустрічі відвідали бізнес-інкубатор DNA Cascais, Start-Up центр Startup Lisboa, бізнес-інкубатор в складі науково-технологічного парку Tagus Park, міжнародний аеропорт Beja.

В ході візитів гості познайомилися з моделями функціонування бізнес-інкубаторів та Start-Up центрів, джерелами їх фінансування, інфраструктурою, особливостями організації навчальної роботи зі школярами, студентами, підприємцями, організації командної роботи над Start-Up проектами, створення комунікаційного майданчика для взаємодії учасників і партнерів Start-Up центру та надання допомоги в пошуку бізнес-партнерів. На зустрічі також обговорювалися механізми просування ідей підприємництва в молодіжному середовищі та підтримки Start-Up руху.

Крім того, своє бачення щодо бізнесу майбутнього продемонстрував представник компанії IrRADIARE – компанії, що відокремилась від Технічного Університету Лісабона та займається постачанням та підтримкою рішень в сфері енергетики. Також учасникам було продемонстровано модель супроводження та підтримки Start-Up проектів бізнес-ангелами та презентовано асоціацію EBAN – європейську торговельну асоціацію бізнес-ангелів та сід-фондів (фондів стартового капіталу).

Звіти про участь на сайті проекту за посиланням: http://sucsid.competence.in.ua/ru/sucsid-consortium%E2%80%99s-members-meeting-in-lisbon-portugal/

Довідково:

Трирічний проект «Створення мережі міжуніверситетських Start-Up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів» (SUCSID) реалізується в межах програми Tempus IV Європейського Союзу.

Авторами проекту є викладачі Харківського національного економічного університету та університету Ліон-2 ім. Люм’єра (Франція), координатором проекту є Університет Монпельє 2, Франція.

Члени партнерства: університети України Білорусі, Молдови, Швеції, Великої Британії, Португалії, Фінляндії. Сильною складовою проекту є залучення до роботи бізнес-інкубаторів європейських країн, асоціації ІТ-компаній «Інформаційні технології України», компаній, які займаються просуванням та підтримкою інновацій.

Головною метою проекту є розвиток інноваційної та підприємницької діяльності в країнах-партнерах шляхом підвищення креативності, конкурентоспроможності та здатності до працевлаштування випускників університетів і розширення співпраці між університетами, інноваційними та інвестиційними компаніями для комерціалізації знань. Це буде досягнуто шляхом створення трикутника знань освіта-дослідження-інновації з акцентом на особистісно-орієнтовану структуру, засновану на інноваціях та підприємництві.

Головні цілі проекту:

• Створення міжуніверситетських регіональних Start-Up центрів та інтерактивної мережі співпраці між членами консорціуму на основі міжнародного академічного і професійного досвіду в якості платформи для реалізації інноваційних ідей і технологій.

• Модернізація навчальних планів студентів інженерних та комп'ютерних спеціальностей шляхом розробки методології, змісту та навчальних матеріалів дисциплін для підвищення креативності та компетентності з розвитку, презентації, просування інновацій.

• Створення в країнах-партнерах системи навчання для підготовки та перепідготовки тренерів, а також для слухачів програм з перепідготовки кадрів в галузі розвитку інновацій.

Завдання проекту полягають у розробці інноваційного віртуального простору на основі сучасних інформаційних технологій для підтримки контактів і передачі знань між усіма учасниками, можливості впливу на національні стандарти освіти в Україні та на розроблення і впровадження нових курсів з ІТ-інновацій та підприємництва. За умовами виконання проекту планується, що дисципліни з підприємництва, управління проектами, інноваційного менеджменту будуть інтегровані в навчальні плани магістрів в галузі інженерних та комп’ютерних наук. В той же час курси з підприємництва в рамках довгострокових програм навчання впродовж життя будуть надаватися в Start-Up центрах для людей, які хочуть розпочати бізнес на основі своїх інноваційних ідей.

Чотири Start-Up центри будуть створені в ході реалізації проекту в трьох країнах: Україні, Білорусії, Молдові. Відмінною особливістю пропонованої концепції є створення інформаційної мережі, що зв'язує всіх учасників проекту для презентації розроблених інноваційних проектів та ідей, і створення інноваційного банку ідей, які будуть використовуватися потенційними інвесторами, партнерами та іншими зацікавленими сторонами.

Контактна особа: Золотарьова Ірина Олександрівна, тел. +380(67) 7596158, +380(99) 7218145, e-mail: izolotaryova@gmail.com, Skype: zolotaryovai

Веб-сайт проекту: http://sucsid.competence.in.ua

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model