Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Міжнародний семінар для Національних команд експертів «Співпраця між вищими навчальними закладами та бізнесом»

14-16 травня 2012 р. у Технологічному інституті м. Холон (Ізраїль) пройшов тематичний міжнародний семінар, організований Виконавчим агентством ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) для представників національних команд експертів з реформування вищої освіти «Співпраця між вищими навчальними закладами та бізнесом» в рамках Програми Темпус.
Україна була представлена делегацією із семи Національних експертів – представників провідних вищих навчальних закладів України - на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгеном Сулімою.

Також, відбулася низка зустрічей на державному та інституційному рівнях за участю Першого заступника Міністра, членів української делегації та високопосадовців Ізраїлю, представників EACEA, керівників вищих навчальних закладів, Посольства України в Ізраїлі.

Сайт семінару: http://holon2012.bolognaexperts.net/

Захід відкрив Президент Технологічного інституту Гаді Голон, який зазначив, що семінар стане платформою для обговорення проблемних питань і перспектив співпраці між університетами та підприємствами. Окрім української делегації участь у семінарі беруть представники Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Туркменістан, Республіки Узбекистан.
Під час семінару відбулася зустріч Першого заступника Міністра Євгена Суліми з керівником Департаменту Програми Темпус Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури Клаусом Хауптом, який зазначив, що за оцінками Європейського Союзу Україна має значні досягнення як на інституціональному, так і на національному рівні, отримані в результаті втілення проектів Темпус в Україні.
Клаус Хаупт підкреслив важливу роль Національного Темпус-офісу в Україні щодо заходів Національної команди експертів з реформування системи вищої освіти в Україні та впливу на модернізацію системи вищої освіти.
У свою чергу, Євген Суліма високо оцінив вклад експертів Національного Темпус-офісу в розробку проекту Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція) та допомогу з боку європейських колег. Перший заступник Міністра розповів про скоординовану роботу між МОНмолодьспорту та Національним Темпус-офісом в Україні щодо впровадження проектів Темпус та визначення національних пріоритетів, робота над якими цього року вже розпочалася.
Також, у рамках семінару відбулася зустріч членів української делегації - проректори Одеської національної морської академії Вадим Захарченко, Одеського національного  політехнічного університету Сергій Нестеренко, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Олександр Кочубей, Львівського національного університету «Львівська політехніка» Юрій Рашкевич, - з Віце-президентом Технологічного інституту Едуардом Якубовим, під час якої обговорювалися новітні науково-технічні досягнення університетів України та Ізраїлю, розглядалося питання подальшої взаємодії між Технологічним інститутом і вищими навчальними закладами України із можливим в найближчий час візитом представників цього інституту до України.
Завершуючи перший робочий день семінару, учасники відвідали компанію «SoloarEdge Technologies», де їм презентували останні напрацювання у сфері альтернативного видобутку електроенергії, використовуючи сонячне світло.
Сайт МОНмолодьспорту: http://mon.gov.ua/index.php/ua/9830-ukrajinska-delegatsiya-perebuvae-v-derzhavi-izrajil

Другий день семінару проходив у Вайсманському науковому інституті. З доповіддю «Співпраця з бізнесом для покращення працевлаштування випускників в морській сфері» на семінарі виступив член Національної команди експертів з реформування вищої освіти України, проректор Одеської національної морської академії Вадим Захарченко.
Під час роботи на семінарі перший проректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Олександр Кочубей зустрівся з віце-президентом Вайсманського наукового інституту Мордечаєм Шевесом і обговорив можливість співпраці у науковій сфері та навчання і стажування аспірантів і науковців університету.
Роботу семінару урочисто завершив Міністр науки та технологій Ізраїлю Даніель Гершкович.

15 травня 2012 р. у Посольстві України в Державі Ізраїль відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми з заступником Голови Кнесету, Головою Комісії освіти, культури та спорту Алексом Міллером.
Метою зустрічі стало обговорення питань зі створення передумов розширення співробітництва в освітній та культурній сферах між двома країнами. Під час зустрічі обидві сторони зауважили про необхідність надання динамічності та нового змісту співпраці України та Держави Ізраїль у галузі освіти, науки, спорту та відносин між молоддю двох країн.
Євген Суліма зазначив, що визнання української системи вищої освіти, дипломів про вищу освіту України та Ізраїлю є дуже важливим для подальшого розвитку співпраці як в економічній, так і в освітній та науковій сферах двох держав. На часі підготовка та укладання договору між Україною та Ізраїлем про взаємне визнання дипломів про вищу освіту.
Алекс Міллер підтвердив необхідність більш тісної співпраці між Україною та Ізраїлем в освітній, науковій, спортивній та молодіжній сферах. Розповів про розроблені нові проекти законів, які знаходяться на розгляді в Кнессеті, щодо питань розвитку спорту в Ізраїлі та про досвід розвитку студентського руху в Ізраїлі.
Також, свої міркування щодо розширення міжнародної співпраці висловив член Національної команди експертів з реформування вищої освіти України, голова студентського парламенту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Ростислав Рижков.
Перед поверненням в Україну керівник делегації Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма зустрівся з Послом України в Ізраїлі Геннадієм Надоленком. Вони обговорили конкретні кроки щодо активізації співпраці між Україною та Ізраїлем у галузі освіти, науки, спорту і молоді.
Сайт МОНмолодьспорту: http://mon.gov.ua/index.php/ua/9856-ukrajinska-ta-izrajilska-storoni-domovilisya-pro-rozshirennya-spivrobitnitstva-v-osvitnij-ta-naukovij-sferakh

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model