Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Європейський філософський симпозіум

Тарас Добко, перший проректор, Український Католицький Університет, член національної команди експертів з реформування вищої освіти.

Європейський філософський симпозіум

10-11 вересня 2010 року в Українському Католицькому Університеті у Львові відбувся європейський філософський симпозіум «Релігія, культура та суспільство: сучасні виклики з перспективи філософії», організований кафедрою філософії УКУ та Світовим конгресом філософських факультетів католицьких університетів (COMIUCAP). У роботі симпозіуму взяли участь 40 науковців з 30-ти університетів та інститутів дев’яти країн Європи. Завдання симпозіуму полягало в публічному обговоренні основоположних понять і принципів, які лягли в основу європейських суспільств, їхнього способу життя, вірувань та переконань.

Учасники заходу переконані, що хоч демократія є запорукою для співіснування різних культур і релігій в Європі й усьому світі, проте сьогодні з певністю можна сказати, що не існує єдиної моделі демократії, яка була б оптимальною та обов'язковою для всіх. «Демократичне суспільство та його інститути продовжують рости і розвиватися, і не останнє місце в майбутньому Європи належить релігії та культурі», – стверджують організатори симпозіуму. Пітер МакКормік, віце-президент Міжнародного інституту філософії в Парижі зазначив, що «виняткові ситуації в суспільстві вимагають особливих засобів для їх вирішення. Філософія має звільнити нас від упередженості в підходах до вирішення проблем. Це однаково важливо як для вирішення іммігрантської проблеми в Західній Європі, так і освітніх чи політичних питань в Україні».

Під час роботи симпозіуму було виголошено шість доповідей за участю провідних європейських науковців, проведено п'ять круглих столів та організовано дискусію за участю представників академічної спільноти і суспільних діячів. Доктор філософських наук, завідувач відділом Інституту філософії НАН України Людмила Филипович наголосила, що симпозіум засвідчив, «якими близькими є інтереси світських філософів і філософів релігійних». «На шляху до зближення можна вирішити багато проблем, які сьогодні вважаються нерозв’язаними, – наголосила релігієзнавець.

Серед головних доповідачів були:

• Жоао Віла-Ша (Joao Vila-Cha, ТІ) – президент Світового конгресу філософських факультетів католицьких університетів

• Пітер МакКормік (Peter McCormick) – віце-президент Міжнародного інституту філософії в Парижі

• Анатолій Карась – завідувач кафедри філософії Львівського Національного університету ім. І. Франка

• Ан-Марі Ділен (Anne-Marie Dillens) – президент Школи філософських і релігійних наук (Брюссель)

• Філіп Капель (Philippe Capelle) – професор Страсбурзького університету та Паризького католицького інституту

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model