National Tempus / Erasmus+
Office in Ukraine

News Subcription

Enter your E-mail:

RSS Subcription

Polls

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

У Києві відбулася орієнтаційна зустріч нових стипендіатів програми Erasmus Mundus з України та Білорусі

10-11 червня 2011 року в Києві відбулася щорічна спільна орієнтаційна зустріч для студентів з України та Білорусі, які невдовзі поїдуть на навчання за освітньою програмою Erasmus Mundus.

Для нових стипендіатів та випускників програми Erasmus Mundus це вже стало традицією – збиратися у сонячному Києві для взаємодії та співпраці – для того, аби задати питання та обмінятися досвідом. Такі орієнтаційні заходи організуються щороку, за ініціативи Регіонального відділення студентів Erasmus Mundus у країнах СНД та у Монголії, Асоціації випускників програми та у тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

Першу частину дводенної орієнтаційної зустрічі, що мала місце перед відправленням нових студентів до університетів ЄС, відбулася у приміщенні Представництва ЄС в Україні. Зустріч відвідало понад 20 нових студентів програми Erasmus Mundus з України та Білорусі. Ці студенти виграли ґранти на стипендії, надані Європейською Комісією, що дадуть їм можливість навчатися на одній з магістерських чи PhD-програм різних університетів з усієї Європи. Орієнтаційна зустріч дала їм можливість зустрітися з працівниками Представництва ЄС, а також з перших рук отримати поради від випускників програми Erasmus Mundus.

На початку зустрічі Координатор з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Давід Стулік привітав нових студентів і розказав їм про важливу роль програми Erasmus Mundus у відносинах Україна-ЄС. Після цього представники посольств держав-членів ЄС (Фінляндії, Німеччини, Греції, Італії, Нідерландів, Словенії, Іспанії), а також Норвегії (яка не входить до ЄС) надали загальну інформацію та практичні поради щодо візових вимог, умов життя та навчання в їхніх країнах; вони також взяли участь в інтерактивних групових сесіях, відповідаючи на різні запитання. Потім представниця Національного офісу програми TEMPUS в Україні Олена Оржель представила TEMPUS – програму ЄС, що підтримує модернізацію систем вищої освіти в країнах-партнерах та сусідах ЄС, - а також розказала про діяльність самого Національного офісу.

Друга частина дня почалася з презентації Асоціації студентів та випускників програми Erasmus Mundus. Цю презентацію зробили голова Регіонального осередку програми в країнах СНД та Монголії Марія Устинова та мережевий координатор Анна Корепанова. Згодом представник Асоціації студентів та випускників програми Erasmus Mundus в Україні Олександр Беляков поділився своїм особистим досвідом участі у програмі Erasmus Mundus та роз’яснив новим студентам різні практичні питання – щодо віз, дозволів на проживання, пошуку житла, перспектив працевлаштування та визнання європейських дипломів в Україні. Програму першого дня було завершено спільною вечерею у чеському ресторані «Старомак», де нові студенти мали можливість у дружній атмосфері неформально поспілкуватися з випускниками програми.

Другий день орієнтаційної зустрічі розпочався майстер-класом з міжкультурної комунікації, який провела міжнародна консалтингова компанія ICUnet.AG, і який провела тренер Кристіна Бер. У рамках проекту студенти працювали в командах, намагаючись зрозуміти вплив культури на людську поведінку, дістаючи цінну інформацію про європейську ментальність, культурні особливості різних країн і регіонів та про поняття культурного шоку. Вони також спробували уявити себе в ролі послів своїх рідних країн.

Джерело: Представництво ЄС в Україні

 

Search on portal

ILID

ILIDlogo-w165

Institute for Leadership, Innovations and Development

Links

hair style model