National Tempus / Erasmus+
Office in Ukraine

News Subcription

Enter your E-mail:

RSS Subcription

Polls

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

Семінар для українських університетів учасників проектів Темпус - переможців 5-го конкурсу

Більше 100 представників науково - педагогічного та адміністративного складу вищих навчальних закладів України взяли участь у семінарі 22 жовтня 2012 року. Учасники семінару представляли 53 вищі навчальні заклади України - партнери в проектах Темпус, що були обрані для фінансування влітку 2012 року http://tempus.org.ua/uk/tempus/proekty-tempus-v-ukraini-2000-2008/810-vitajemo-peremozhciv-vid-ukrajini-u-p-jatomu-konkursi-2012-roku-za-programoju-tempus.html .

Семінар був організований Національним Темпус-офісом в Україні (НТО) у співпраці з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Представництвом ЄС в Україні та Виконавчим агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA).

Матеріали презентацій заходу у розділі: КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ - ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Учасники семінару представили завдання, склад проектних партнерств та очікувані результати проектів Темпус, обраних в рамках 5-го конкурсу у 2012 році. Найбільша частина проектів, 11 з 23, спрямована на модернізацію існуючих та створення нових навчальних програм у сфері ІТ, інженерії, інфраструктури та експлуатації високошвидкісного залізничного транспорту, медицини, архітектури та дизайну, зелених комунікацій, журналістики та деяких інших сферах. Протягом наступних двох-трьох років в рамках проектів Темпус, що фінансуються ЄС, українські університети працюватимуть над розробкою галузевої рамки кваліфікацій з інформатики та менеджменту, над запровадженням інновацій у вищій освіті через покращення нормативних та законодавчих рамок для вищої освіти України, над просуванням студентських інновацій, підприємництва та креативної інженерної освіти. Реалізація близько 17% обраних проектів буде спрямована на покращення ефективності студентських послуг, виховання лідерських навичок серед керівного складу університетів, втілення інтегрованої системи університетського врядування та збільшенню автономії у вищій освіті України.

Серед 53 українських університетів, що беруть участь у проектах Темпус 2012 року, 15 – не брали участі в проектах четвертого етапу програми Темпус, а вісім є новачками в проектах Темпус. Пані Віра Рибак з Представництва ЄС в Україні, вражена кількістю учасників в залі, звернула увагу на активність та «залученість» українських університетів в проектах Темпус, і привітала новачків. Пані Рибак відмітила вищі навчальні заклади, що цього року беруть участь в найбільшій кількості проектів (5-6 проектів): Сумський державний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка.

 Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України, пан Євген Суліма, звернувся до учасників семінару зі вступною промовою щодо результатів, отриманих в поточних та завершених проектах Темпус, заохотив учасників ефективно використовувати можливості академічної мобільності як інтегрований інструмент в проектах Темпус, та окреслив пріоритетні сфери, в яких модернізація навчальних програм є дуже важливою. Серед таких пріоритетних сфер були зазначені біо та нанотехнології, машинобудування, матеріалознавство та комп’ютерна інженерія. Пан Суліма спонукав учасників розвивати діалог з Міністерством для кращого розповсюдження результатів проектів Темпус та більш ефективного їх використання в Україні.

Пані Джулія Моро, координатор програми Темпус в Україні, Білорусі та Молдові, EACEA, розповіла про успіх українських університетів в проектах Темпус та нагадала про те, що в проектах, обраних у 2012 році, беруть участь 140 організацій та інституцій з України – найбільша кількість серед всіх країн-партнерів програми Темпус. Пані Моро зазначила, що «сім’я» Темпус – це найбільша активна мережа в світі, та наголосила на важливості ефективної комунікації для успішності будь-якого проекту. Увагу учасників семінару було привернуто до веб-сторінки програми Темпус http://eacea.ec.europa.eu/tempus/, де розміщено інструменти, важливі для запровадження проектів. Доповідач надала практичні поради щодо організації угод в рамках проектів, використання процедур/ інструментів у втіленні проектів, справедливого розподілу ролей та завдань серед партнерів проекту та започаткування взаємовигідних партнерств.

Протягом семінару учасники були ознайомлені з правилами державної реєстрації проектів в Україні – процедури, обов’язкової для всіх проектів міжнародної технічної допомоги, та з процедурою звільнення від ПДВ, необхідної для закупівлі обладнання в рамках проектів Темпус.

Пані Олеся Мигаль, проект ЄС «Інтерньюз Україна», розповіла учасникам щодо використання інструментів комунікації з метою зміцнення візуальної презентації фінансованих ЄС проектів Темпус в Україні та покращення розповсюдження результатів.

Під час семінару представникам українських університетів було рекомендовано співпрацювати поточними проектами Темпус, використовувати міжпроектні консультації, інструменти Болонського процесу, запроваджувати методики забезпечення сталості в проектах Темпус для зміцнення комплексного підходу до втілення проектів Темпус в Україні.

 

Search on portal

ILID

ILIDlogo-w165

Institute for Leadership, Innovations and Development

Links

hair style model