Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

Темпус-проект CREDO: започаткування третього циклу навчання - аспірантури за спеціальністю “Відновлювальна енергетика та природоохоронні технології”; зустріч у Києві (Україна)

22-24 травня 2012 року Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” приймав низку заходів в рамках Темпус-проекту CREDO за фінансової підтримки ЄС. Програма включала: інтенсивний курс “Сталий розвиток та метод беккастингу” професора Лео Янсена із Дельфтського технічного університету (TU Delft, Голландія); круглий стіл та моніторинг впровадження проекту CREDO в Україні та Молдові; семінар (у форматі творчого воркшопу) зі стейкхолдерами (“залучені сторони”) у м. Біла Церква (Київська область). У зустрічах взяли участь українські партнери - Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” та Рівненський національний університет водного господарства та природокористування; партнери з Молдови - Технічний університет Молдови та Державний аграрний університет Молдови, представники європейського консорціуму - Королівський технологічний університет (KTH, Швеція), Дельфтський технічний університет (TU Delft, Голландія), Політехнічний університет Каталонії (UPC, Barcelona - Tech, Іспанія), Талліннський технологічний університет (TTU, Естонія), представники національних Темпус-офісів обох країн - України і Молдови. Підсумовуючи результати презентацій та обговорення поточних досягнень учасників, проект в цілому та участь української сторони зокрема було визнано успішними.

Освітній проект CREDO фінансується програмою Європейського союзу ТЕМПУС. Метою проекту є підтримка університетів України, Молдови, Киргизстану, Боснії та Герцеговини на шляху розробки та запровадження в них третього навчального циклу вищої освіти. Нова програма аспірантури за спеціальністю “Відновлювальна енергетика і природоохоронні технології” має відповідати усім критеріям Болонської системи. Реалізація проекту сприятиме створенню енергетичних систем, які у більшій, ніж нині, мірі відповідатимуть нормам сталого розвитку, шляхом залучення висококваліфікованих професіоналів та дослідницьких груп до процесу розробки інноваційних технологій та рішень.

Перший день зустрічі (22 травня) було присвячено інтенсивному курсу зі сталого розвитку та застосування методу беккастингу. Заняття проводив професор Дельфтського технічного університету (TU Delft, Голландія) Лео Янсен спільно з колегами з Королівського технологічного університету, Талліннського технологічного університету та Національного технічного університету України “КПІ”. Викладачі, студенти та гості отримали цінну можливість долучитися до досвіду та широти бачення професора Янсена, який був одним із перших координаторів запровадження концепції та інструментів сталого розвитку до інженерної освіти. Лео Янсен - почесний професор (у сфері природоохоронних технологій) Дельфтського технічного університету. Професор Янсен працював у компанії AKZO/Nobel до 1972 року, був членом парламенту Голландії у 1972-1981 рр., віце-головою координаційної групи, яка контролювала хід дебатів з питань національної енергетики (1981-1984 рр.). Після цього професор Янсен працював у міністерстві житлобудівництва, стратегічного планування та охорони природи. У 1993-2001 рр. координував національну програму з розробки та використання сталих технологій. Лео Янсен активно працює у сферах сталого розвитку, інновацій, технологій, вищої освіти як запрошений викладач, тренер-викладач, один з членів \ голова численних комітетів та організацій, які займаються питаннями сталого розвитку.

По закінченню лекцій слухачі курсу взяли участь у рольовій грі із застосуванням методу беккастингу у стратегічному плануванні. В грі взяли участь студенти та аспіранти Національного технічного університету “КПІ” та Державного аграрного університету Молдови. Рольова гра є важливим компонентом методики навчання - вона розвиває комунікативні навички, вміння працювати у команді, заохочує до глобального, системного, практичного мислення. У той же час тема гри “Як забезпечити населення комфортним місцем проживання, беручи до уваги усі можливі аспекти?” змушує гравців замислюватися над практичними повсякденними проблемами. До речі, студенти високо оцінили таку методику викладання - вона виявляється ефективною і продуктивною. В цілому, метою гри було ознайомлення майбутніх спеціалістів з алгоритмом застосування методу беккастингу для вирішення практичних завдань, пов’язаних з довгостроковим стратегічним плануванням в різних сферах людської діяльності.

Другого дня (23 травня) проходив моніторинг проекту CREDO. Ольга Кордас, координатор проекту, презентувала загальні досягнення роботи за проектом. Українські та молдовські представники поділилися власними результатами. В ході обговорення перспектив та шляхів розвитку проекту торкнулися питання впливу законодавства України у сфері освіти на впровадження проекту CREDO. Протягом зустрічі партнери приділили увагу історії та передумовам його виникнення. Втім, основним питанням для розгляду стала розроблена в НТУУ «КПІ» програма аспірантури та курс для аспірантів, розроблений в НУВГПК (м. Рівне), а також застосування веб-платформи (REET - платформа), створеної у рамках проекту CREDO. Наприкінці дискусії, представники національних Темпус-офісів привітали учасників зустрічі з успішними поточними результатами діяльності і запропонували шляхи подальшого покращення результатів.

Програма третього дня заходів (24 травня) включала зустріч зі стейкхолдерами міста Біла Церква, які представляли енергетичний сектор міста. Команда проекту організувала творчий воркшоп за участю представників стейкхолдерів, метою якого було формування бачення опалювальної\охолоджувальної системи у м. Біла Церква у 2025 році. Вперше в Україні стейкхолдери академічної і неакадемічної сфер об’єдналися на творчій зустрічі, щоб проаналізувати критерії та тенденції, які впливають на довгостроковий розвиток системи енергетичної системи міста. Було вирішено організувати подальші заходи за даною тематикою у м. Біла Церква протягом осені 2012 року. Команда проекту CREDO приділяє велику увагу співпраці з державними та приватними організаціями та компаніями, щоб розробити настільки практично-орієнтовані освітні програми, наскільки це можливо, а також, щоб впевнитися у наявності впливу на сталість розвитку енергетичних систем у партнерських країнах.

Зустрічі у Києві були продуктивними та насиченими. Скориставшись можливістю, партнери проекту CREDO обговорили наступні практичні кроки та задачі щодо розвитку проекту. Вже у листопаді 2012 року перші студенти матимуть змогу навчатися за новою програмою. За участі проектної команди у Політехнічному університеті Каталонії у червні 2013 року буде проведено літню школу для аспірантів. Наступні кроки впровадження проекту CREDO включатимуть подальшу розробку та тестування веб-платформи REET, пілотування курсів для аспірантів (спільно з викладачами Європейського союзу), а також інформаційну кампанію проекту.

Щоб отримати більш детальну інформацію про проект, звертайтеся, будь ласка, до: в Україні - проф. Євген Нікіфорович, координатор проекту в Україні, eugenen@kth.se

у Молдові - проф. Лариса Бугаян, координатор проекту у Молдові, lbugaian@gmail.com

Веб-сайт проекту www.eucredo.info

Матеріали підготовлено учасниками проекту від Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

Проекти TEMPUS

У межах програми Темпус I, II, III з 1993 по 2009 рр. за участі партнерів з України було реалізовано близько 300 проектів Темпус. За результатами шести конкурсів програми Темпус IV 2007-2013 рр. за участю українських партнерів реалізується 94 проект Темпус, з них 76 Спільних проектів і 18 проекти Структурних заходів, включаючи 20 національних та 74 багатонаціональних проекти.

Детальніше

Управлiння проектом Темпус

Інформація для проектних команд учасників програми Темпус: обов'язково дотримуйтесь правил щодо візуальної підтримки проектів (Tempus visibility rules). 

Усі діючі проекти програми Темпус, які реалізуються за участю партнерів з України, необхідно обов'язково зареєструвати в Міністерстві економіки України.

Детальніше

Еразмус Мундус

Інформація про освітню програму ЄС - Еразмус Мундус, націлену на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів і вищих навчальних закладів третіх країн на всіх континентах.

Детальніше

hair style model